18. 2009

červenec

Zlato, jsem doma!

Je to tak. Sice jsem se vrátil už předevčírem večer, ale včera jsem pracoval na nejdůležitějších věcech co se nahromadily během těch 14 dnů a na psaní nebyla moc chuť. Napravím to dnes, snad z toho bude pěkné povídání o dovolené.

Na dovolené jsem byl v Chorvatsku. Bylo to ve vesničce Žaborič, která se nachází mezi Šibenikem a Primoštenem asi 80Km před Splitem. Na tomto místě jsem byl už po deváté, takže je jasné, že se mi tam vůbec nechtělo. Den před odjezdem mi doktorka napsala antibiotika, ale i tak jsem prostě musel. Přetrpěl jsem si cestu tam (1040Km), kdy mě bolelo v krku, motala se mi hlava a trápil mě kašel. Nakonec jsme kolem sedmé večer dorazili.

První týden s antibiotikama jsem strávil čtením a hraním na iPhonu. Konečně jsem zase něco přečetl a zase mám vybráno minimálně na půl roku – 7 knížek. Dohrál jsem v podstatě všechny hry na iPhonu, a že jich bylo pěkné množství. Nejvíc mně asi zaujal Assassins Creed, i když hra neměla s původní PC hrou příliš společného, spíš mi připadalo, že hraju Prince z Persie, ale to jí na kvalitě neubralo.

Další týden antibiotika zmizely. Sice už jsem mohl ven na sluníčko, ale moc se mi nechtělo. Nakonec jsem chodil tak na dvě hodinky na sluníčko, okoupat se a zase zalézt do chládku pokoje a číst :-).

Letos jsme navíc měli člun s motorem, takže se jezdilo po okolních zátokách a ostrovech na výlety, nebo jen na klidná místa, kde nikdo nebyl a my se mohli v klidu vykoupat. Motor byl sice starší, od majitele domu, kde jsme bydleli (po těch letech v podstatě dobrý známý) a 2× vysadil. Jednou se pádlovalo, jednou tahali Pražáci :D. Naštěstí jsem se toho ani jednou neúčastnil a akorát se rodičům vysmál když se vrátili.

Ježdění člunem po okolí si vybralo svoji daň tím, že jsme letos moc nejezdili po okolí autem. Navšítivili Primošten a Šibenik, ze kterého mám pár fotek. Občas nějaká ta cesta do marketu pro potraviny a tím to končilo. Na výletech jsem si našel zábavu hledáním wi-fi sítí, abych se mohl připojit na internet i když jsem měl 10Mb GPRS balíček (vlastně neměl, ti mamlasi ho zapoměli aktivovat a tak mi přišel účet za 4000 za první týden dovolené a teď se s něma budu hádat :-|). Přeci jenom 10Mb je nic a vystačilo mi to sotva na občasné stáhnutí fotříkových mailů (miluju lidi, co v příloze posílají pěti megapixelové obrázky) a aktualit z Twitteru. Při hledání můžu usoudit, že Chorvati jsou wi-fi analfabeti :-). Našel jsem sice 5 nezabezpečených sítí v Šibeniku, z toho na dvou byl internet, ale v porovnání s Opavou, kde je jedna síť za druhou opravdu bída. Naštěstí si zpravili reputaci 3G sítí v každém trošku větším městě. Když už jsem neměl 3G, neexistovalo místo, kde bych neměl EDGE, což se zase o Opavě říct nedá. Tady se mi ještě nepodařilo EDGE chytit, i když na pár místech v centru prý je :-).

Čtrnáctý den jsme konečně odjížděli domů. Po zpáteční cestě jsem opět zkoušel sítě a můžu říct, že Slovinsko je na tom s 3G asi jako ČR a v Rakousku jsem 3G chytal celou dobu při jízdě na dálnici. Bohužel cesta zpátky nebyla tak hladká jako cesta tam. Chytli jsme zácpu v Mariboru (Slovinsko), a nakonec i u nás kousek za Olomoucem. Největší smůla byla, že přijet o půl minuty dřív, té bouračce ujedeme a nemuseli jsme tam hodinu a půl stát. Jak jsem plánoval, že přijedeme v 8, dorazili jsme v 10 a já byl rád za sprchu a postel.

To je z mojí dovolené asi vše podstatné, teď už žádné daleké cesty neplánuji, takže snad bude víc času na různé další aktivity :-)

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej