13. 2013

srpen

Z iPhonu na Windows Phone během 10 minut

Na loňském BarCampu v Brně jsem si rozbil sklo iPhonu. A to tak, že důkladně. Nějak se mi jej nechtělo měnit a navíc byla docela sranda sledovat reakce lidí, když jsem jej někdo položil na stůl. Ve středu jsem dostal nový digitizér darem, že je dárci nanic, protože je na jiný iPhone. Ok, tak teda vyměníme.

Po dvou hodinách odlepování střepů jsme zjistili, že nepasuje. Fajn. Takže zítra koupím pasující, jen si stáhnu kontakty, takže to zapojíme jen ať běží displej. Při zapínání vyskočil jeden z kablíků displeje a iPhone se i po zapojení zpět tvářil docela mrtvě. No nic, podívám se na Lumie, kolik stojí. Aha, 520ka za takové peníze? Vypadá pěkně. Kde je v Brně na prodejně. Datart. To je 10 minut. Mají ještě otevřeno? Super. Jedete někdo se mnou? V Datartu jsem Lumii chytil do ruky a bylo rozhodnuto. Beru.

Vtipné pak byly dotazy „jak velký to má displej?“ nevím, „Jaké to má rozlišení?“ nevím, „Kolik to má paměti?“ kámoš říkal, že 8 Gb atd. Nevěděl jsem o tom telefonu absolutně nic. Taková sranda hurá akce.

No a po pár dnech s ním? Windows Phone je fajn. Líbil se mi už když vyšly první Lumie. Po pět let starém iPhonu, který byl vlastně těžítko, jež občas zvládlo zavolat a poslat SMSku příjemná změna. Všechno je svižné. Až nepřirozeně. Jasně, i WP má mouchy. Od věcí, které mi chybí z iPhonu, jako například rychlé smazání textového políčka, rychlé vyscrollování nahoru… až přes subjektivní, jako že klávesnice je debilní, ‚ů‘ je na ní úplně zbytečné stejně jako tlačítko se smajlíky.

No a nastavení. To je průser. Všechny nabídky jsou seřazeny podle abecedy, jen nastavení je tak nějak hala bala a najít v něm něco je zážitek. Taky jsem úplně nepochopil jak je možné, že když vypnu zvuky, hry si vesele hrají dál a jak může být ovládání hlasitosti jednotné i pro sluchátka. To pak končí tak, že neslyším telefon, nebo mi sluchátka urvou uši.

Synchronizace s Macem je parádní (i když jsem musel aplikaci přesvědčit, že mám novější verzi OS X). Dokonce si troufám říct, že lepší než mezi iPhone a iTunes. Na tři kliky všechno funguje.

Prostě za čtyři tisíce krásný telefon, který mi nebude líto rozbít, na rozdíl od iPhonu 5, který jsem si chtěl koupit o měsíc později po výplatě. K tomu navíc povedené mapy a navigace od Nokie zdarma a Windows Phone, kterému dokonce do další aktualizace ohlásili i zámek otáčení displeje!

A nejvtipnější je, že ten starý iPhone bych po opravě displeje (jo, opravil jsem ho a funguje parádně) ještě za 1500 prodal.

Komentáře

Dan D

Dan D

17:03 12.09.2013

Sakra jsem si na seznamováku říkal, že tě odněkud znám a ty si klidně píšeš opičí noviny. :D


dan

dan

07:50 24.11.2015

ja rozbil lumii 800 a taky jsem sahl po 520,– prvni nejlevnejsi s windows phone.

letos se mi nedarilo a rozbil a stratil jsem dve 930 :-x

německé aviváže


 

Hledej