12. 2011

listopad

Vysokoškolský život

Už je to velmi, velmi dlouho, co jsem naposledy napsal článek na blog a tak mi to konečně nedalo a ve vlaku směr Brno → Ostrava (Opava) se přemáhám a píšu.

Právě se vracím po dvou týdnech na kolejích domů. Abych pravdu řekl, vůbec se mi nechce. Nemám rád ty návraty. Když to moc přeženu, nemám za čím. Prakticky jediný důvod je ta hromada špinavého prádla, která se mi vždycky nakupí a prosebné telefony rodičů, ať přijedu na víkendu domů :)

Už na týdenním seznamovacím pobytu z vysoké školy bylo vidět, že to bude NĚCO. Potkal jsem na něm spoustu úžasných lidí, naučil svůj žaludek pít a míchat alkohol v jakémkoli množství a začal se tak nějak víc bavit. Po ne moc vydařených prázdninách, které byly poznamenány rozchodem se slečnou otočka o 180°. A hned po „Seznamováku“ hurá do Brna na první přednášky!

V Brně se mi opravdu líbí. Oproti zaprděné Opavě je tam stále co dělat a ještě se mi nestalo, že bych se nudil. Když se chci jít večer bavit, jdu. Kterýkoliv den v týdnu, snad kromě neděle, kdy Brno vypadá jako město duchů, je kam jít. Je kam jít a potkat tam spoustu lidí, z nichž valnou většinu jsem ještě nepotkal. Oproti Opavě, kde je jedna pořádná akce za týden, na které se sleze většina mladých ze širokého okolí příjemná změna.

Život na kolejích je taky strašně fajn. Samí vysokoškoláci, kteří nemají problém dát se s vámi do řeči při kouření nebo popíjení v přilehlé hospodě. Když do někoho omylem vrazím, začne se mi ještě omlouvat, že se mi postavil do cesty. Ne jako na diskotékách (ano, i tam jsem začal chodit), kde při tančení do někoho lehce drcnete a už na vás háže vražedné pohyby a v myšlenkách (v lepším případě) vás drží pod krkem. A že mám na bloku samé výměnné studenty, kteří dělají neskutečný bordel tak nějak přehlídnu. Aspoň se vždycky pobavím nad policií každý druhý den, sklenářema jednou do týdne a pozvracenými schody dvakrát za večer :)

A co studium? První týden šok, zmatky, hledání, neustálé dotazy a zjišťování, co se vlastně děje a co mám dělat. Oproti střední, kde nám všechno několikrát zopakovali sranda. Na druhou stranu mě nikdo nenutí chodit do školy a když se mi nechce, popřípadě považuju nějaký předmět za podřadný, nudný, nebo mi nic nového nedává, prostě nejdu. Povinné pro udržení na škole je snad jen hlídat si bodovaná cvičení, písemky a projekty.

Vůbec mě vysoká během chvíle strašně změnila. Pro mě k lepšímu, pro mé staré známé možná ne. A je mi to upřímně jedno. Změnil jsem styl oblíkání z pankáče na běžné oblečení jako tričko, košile, normální účes, boty, kalhoty… (a najednou na mě začaly letět holky ;-) ). Začal jsem pít jako prase a bavím se tím. Začal jsem navštěvovat diskotéky a různé kluby, do kterých bych ještě v srpnu ani nenakoukl. Těžko říct, jestli je to samotným Seznamovákem, který byl odvaz, novýma lidma nebo prostředím. Jisté je, že se můj život prakticky ze dne na den výrazně změnil. A vůbec nezávidím těm, kteří na vysokou denně dojíždějí z domů. Jediné, co mě na ní v tuhle chvíli drží a snad ještě dlouho držet bude, je ten skvělý vysokoškolský život :)

Komentáře

dedasd

dedasd

19:30 12.11.2011

Můžu se zeptat co studuješ, že si můžeš dovolit prochlastat každou noc? :D


mrtvocich

mrtvocich

20:49 12.11.2011

Tak to si předtim pravej panáč;)


mrtvocich

mrtvocich

20:49 12.11.2011

*nebyl


Kenn

Kenn

10:48 13.11.2011

deadasd: informatiku na VUT v Brně. A mohl jsem is to dovolit ze začátku, teď už krapet nestíhám :)

mrtvocich: já si naopak myslím, že jsem svým způsobem pankáč pořád, jen to mám víc v sobě než na sobě


Lukáš

Lukáš

16:04 13.11.2011

No to se zvědavý, na VUT FIT se taky chystám :)


mkurri

mkurri

21:01 27.05.2012

Co máš proti Opavě? Pro mě je to celkem pohodové město, sice tam nebydlím, ale připadá mi to jako v klidu místo pro život. Jinak přesně takto si život na vysokých představují ti, co ti to platí (daňoví poplatníci). Tak aspoň to přiznáváš ;) Myslím, že na nic jiného než na seznámování a kontakty VŠ není.


Kenn

Kenn

14:53 24.06.2012

No, proti Opavě mám to, že tady není prakticky co dělat. Je to fajn město, ne že ne, ale mému (jak to říct nějak normálně) životnímu stylu už úplně nevyhovuje.


 

Hledej