11. 2010

říjen

T-mobile ADSL aneb nikdy více podruhé!

Rok a půl zpátky jsem psal článek o tom, jak stojí ADSL od O2 doslova za hovno. Nevím, jestli se to od té doby nějak výrazně zlepšilo, ale já už u O2 nějaký ten pátek nejsem. A abych začal pěkně postupně, začnu přesně v té době, kdy jsem vydal již zmiňovaný článek.

Na konci článku jsem vychvaloval České radiokomunikace a jejich ADSL. Za tím si v podstatě můžu stát doteď. No a kde že se vzal T-mobile? Nějaký ten půlrok zpátky odkoupil od Radiokomunikací ADSL přípojky či tak něco, nu a od té doby to jde pozorovatelně do sr..pryč.

T-mobile FAIL

Jednoho dne jsem pozoroval první výpadek či nějaký problém. Zavolal jsem na infolinku a bylo mi řečeno, že již týden patří služba pod T-mobile a že to mám řešit s nimi. Náhoda že? První problém hned týden poté, co ADSL přešlo pod růžové ta da da da daa.

Od počátku vlády T-mobilu to jde navíc od desíti k nule strmou geometrickou křivkou. Rychlost je v průměru na 6Mbitech místo slibovaných osmi, ale reálná rychlost stahování nepřekročí 250Kb/s a to i když server dovoluje stahovat mnohem větší rychlostí. O víkendech při hnusném počasí je připojení nepoužitelné, trpí přetížeností a tzv. špičkami, kdy se najednou sejde hodně požadavků, které pomalé a přetížené servery nestíhají a připojení na 20 a více sekund „vypadne“, i když reálně připojen jsem. A to nemluvím o chybných DNS serverech, které některé weby neznají a tak musím používat PublicDNS. Kvůli téhle chybě jsem psal technikům, protože mimo jiné jeden z webů je firemní web otce a pokud mají tuhle chybu všichni s připojením od T-mobilu, může tak přijít o potencionální zákazníky. Technici se mi už měsíc neobtěžují odpovědět, byť jen s klasickým „vše je v pořádku“. Jediný plus je stabilita. Výpadky opravdu nejsou.

Takže nejenom, že T-mobile má ADSL na hovno stejně jako O2, akorát svým vlastním způsobem, ale navíc ještě lže o rychlosti, pravděpodobně má omezenu rychlost stahování a ještě začal masivní reklamní kampaň, díky níž půjde kvalita ještě rychleji dolů. Můj jediný problém je, že tentokrát už nemám žádnou jinou alternativu. Leda se vrátit k bublince.

Komentáře

Vít Pawlik

Vít Pawlik

20:12 11.10.2010

Já využívám 8 Mbps ADLS od O2 a musim říci, že to není zas tak hrozné. A co se týče stahování, dostanu se v pohodě přes 800 kBps (třeba při aktualizace Ubuntu). Jen mívají problém s tím, že jim občas nejedou zahraniční weby.


Robyer

Robyer

00:07 12.10.2010

Haha.. to máš za to že jsi chtěl něco lepšího než O2, teď si to hezky vyžer :D


Percy Painter

Percy Painter

18:24 09.02.2021

It hasn't improved much I can tell you – Percy Painter


 

Hledej