3. 2010

listopad

Ostuda generálky maturit

Facepalm!Chtěl jsem s tímhle článkem počkat, až budu mí své výsledky, ale evidentně už mají výsledky generálek úplně všichni, jenom studenti ne. Což mimochodem považuji za největší fail téhle generálky.

PROČ pouštějí výsledky ven?! Proč už týden píší noviny o tom, že třetina studentů maturitu neudělala (jenom?!) a dnes, kdy se výsledky uvolnily opět píší to samé, jenom z pohledu škol. Ať už jdou všechna média spolu s ministrem školství a úředníky, kteří výsledky pustili doprdele!

Druhá věc, která mě vytáčí prakticky stejně jako neustálé dotazy okolí, „tak jak si dopad?“ je dělání ukvapených názorů podle výsledků zkoušky. IQ idiotů, kteří chtějí dělat závěry z nevalných výsledků testovací zkoušky, na kterou se mnoho studentů vybodlo nebo je dokonce bojkotovalo musí být záporné! Není přece možné, aby téměř 50% studentů neudělalo test z matematiky, který byl (aspoň v základní verzi) primitivní a na jeho splnění je třeba údajně něco pod 40% z maximálního počtu bodů!

Jsem rád, že jsem si mohl zkoušku osahat a zjistit, co mě čeká, ale tohle divadlo je opravdu trapné. Pověsil bych za koule do větru ty, kteří povolili zveřejňování jakýchkoli informací před dokončením celého toho divadla s výsledky. Jestli takhle dopadne i ostrá verze, to teda potěš. Už vidím stresující se studenty, když budou týden před získáním výsledků číst všude v médiích, jak zkoušku opravdu 25% studentů neudělalo. Prostě facepalm!

Krátké bláboly | zobrazeno: 1380 | 1 komentář

3. 2010

listopad

Nejen čtení je zábava

KnihyKnihy mám rád, i když na ně poslední dobou není tolik času. Před pár lety, kdy jsem nebyl tolik připoután k počítači, jsem byl velmi náruživý čtenář. Začal jsem na Julesi Verneovi, pokračoval k fantasy jako Pán Prstenů a u fantasy a sci-fi jsem také zůstal dodnes. Proč jsem ale byl na základní škole v menšině a většina mě považovala za “toho šprta, co celý den čte”, nechápu. Čtení je přece zábava jako každá jiná a navíc přináší spoustu dobrého.

20. 2010

říjen

Zaslouží si náckové tak vysoké tresty?

Zápalná lahevNepřehlédnutelná a přemedializovaná kauza týkající se žhářů z Vítkova konečně spěje k nějakému konci. Všem útočníkům dnes byly uděleny výjimečné tresty přesahující délku dvaceti let. Odsouzení se samozřejmě odvolali a já se při sledování zpráv zamyslel. Opravdu si takto vysoké tresty zaslouží?

19. 2010

říjen

Je Barack Obama slibotechna nebo smolař?

Barack ObamaPo přísaze Baracka Obamy jsem napsal článek, ve kterém jsem doufal, že bude lepším prezidentem než George Bush a že jeho změny budou k užitku. Za to, že je lepším prezidentem než George Bush bych se mohl postavit, ale změny k dobrému se v podstatě neudály.
16. 2010

říjen

(Před)volební články

Kolem každých voleb se vyrojí obrovské množství článků. Jedny jsou vtipné, jiné rozebírají volební systém a v dalších autor prostě jenom blábolí.

Z prvních dvou skupin jsem četl dva zajímavé články. Hodit je na Twitter mi bylo líto, protože napsat do 140 znaků dva (byť zkrácené) odkazy a k nim nějaký inteligentnější komentář by se mi asi nepovedlo.

Volby 2010 a lidová moudra – článek Reflexu, který je víc než úsměvný.

Co mi vadí na politice a proč je článek kritizující současný volební systém, demokracii jako takovou a vůbec je velice zajímavý a stojí za přečtení a zamyšlení.

« Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 20 39 Další »

Hledej