31. 2011

leden

Práskací krabička

Dnes během večeře jsem se dozvěděl něco, co mě opravdu nadzvedlo ze židle. Pokusím se trochu uklidnit a začít nějak smysluplně.

Můj bratr navštěvuje čtvrtou třídu základní školy (stejné jako já). Má na první pohled milou třídní učitelku (o které jsem si vždycky myslel, že je vypatlaná píča – pardon – protože mě bezdůvodně neměla moc v lásce. No a teď mám o důvod víc), kterou bych tipl tak na 40 let – to proto, aby si někteří nemysleli, že je to nějaká přestárlá soudružka.

A co že mě to tak nadzvedlo? Dneska z bráchy tak nějak mimoděk vypadlo, že „…Kuba byl napsaný na šesti lístcích z devíti mami!“. Cože? lístcích? No, trošku jsem se poptal a padala mi čelist. Z bráchy totiž vypadlo, že ve třídě mají krabičku, jeho slovy „něco jako tajnou poštu na táboře, víš?“, do které sprostě práskají své spolužáky. Za to, že se honí po třídě, že se bijí pravítkem a podobně. Docela síla že? Když jsem se ho zeptal, proč tam vůbec někoho píšou, bylo mi řečeno „tak když oni tam píšou mě, tak je napíšu taky ne?“. Beru, že to řekne desetiletý kluk, který tohle moc nechápe, ale že je k takovému hnusnému práskání vybízí a vychovává třídní učitelka na základce?

Být jeho rodič, zajdu jí říct, co si o ní a o téhle práskačské praktice myslím (a možná to udělám i tak, mám k tomu každý týden na praxi příležitost, jenom nevím, jestli tím neuškodím bráchovi). Prostě je mi z toho zle. Chápu, že tyhle praktiky využívali komunisti a podobní hnusáci, ale že to musí praktikovat i učitelka na základní škole, aby si udržela pořádek ve třídě? To docela mluví o jejích učitelských schopnostech, nemyslíte?

28. 2011

leden

Ústupek doktorům? To snad ne!!!

Doktoři vyděračiNechtěl jsem se k tématu vyjadřovat. Nejsem doktor, nejsem ani nijak zainteresovaný ve zdravotnictví a můj názor formovaly akorát informace z médií a zaujatých blogů, kde povětšinou vystupoval stát jako svině, doktoři jako menší, ale svině a zbytek lidí, pacientů, jako rukojmí. Články, které dělaly z doktorů taky lidi sice beru (argumentace občas nebyla úplně špatná), ale když už žádat o vyšší plat, tak trošku s citem (ne, že by na stát něco jiného než toto fungovalo). Stát, potažmo VZP však jako svině vystupoval u obou táborů.

26. 2011

leden

Amatérské filmy podle her

Během tohoto týdne vyšly dva velmi očekávané amatérské filmy na téma počítačové hry. Vážnější Beyond Black Mesa na motivy mé oblíbené série Half-Life a vtipný Fallout: Nuka Break nečekaně na motivy her Fallout, které jsem nikdy pořádně nehrál.

Oba filmy vznikaly několik let a oba vznikly za titěrný rozpočet (2 roky a $1200 za Beyond Black Mesa).

Jedinou výtku, kterou mám je k filmu Beyond Black Mesa, přesněji k zombíkům, kteří byli ve hře ztvárněni úplně jinak a do filmu mi absolutně neseděli. Kdyby raději filmaři potrápili renderovací programy a nasadili místo nich Combine velmi hojně využívané ManHacky. I přes to však k filmařům letí jedno velké RESPEKT! Obzvlášť pak pro Nuka Break za výběr herečky (samozřejmě té brunety) :-)

17. 2011

leden

Pan podnikatel

Začal jsem oficiálně podnikat. Částečně donucen okolnostmi, částečně pro větší serióznost pro zákazníky a částečně z hecu. S vyřízením zatím nebyly žádné problémy (až na tu situaci se školní sekretářkou, pátečním odpolednem a prázdnou kanceláří dvě hodiny před zavíračkou). Ještě lepší by to bylo, kdyby na stránkách města byla skutečná adresa živnostenského úřadu. Nebýt budova, na kterou je uvedená jeho adresa po cestě, asi bych se naštval.

Na úřadu se mě chopila na poměry až překvapivě milá úřednice a vyplnila se mnou formulář. Vše na počítači zadáním mého rodného čísla, já si akorát vybral obory. Navíc poradila co a jak mám ještě vyřídit a ve středu si můžu jít pro vyřízený papír. Krása.

Teď jen oběhnout finančák, sociálku a pojišťovnu s potvrzením o studiu. Už se nemůžu dočkat mého vyděšeného a zmateného pobíhání po neznámých úřadech a hledání těch správných dveří. Však to znáte, ne? :)

Jinak jsem si řekl, že by nebylo marné podělit se o tom, jak se mi v tom podnikání daří a nedaří. Původní myšlenka byla udělat „anonymní“ blog někde jinde, ale proč si rozdělovat tvorbu, když můžu na blogu vytvořit novou kategorii že?

7. 2011

leden

Přinese Mac App Store něco nového?

Už dlouho mám v seznamu poznámku „napsat článek Mac aplikace“ a myslím, že po včerejším spuštění Mac App Store (MAS) už lepší dobu na jeho napsání nenajdu. Pokud si dobře vzpomínám, původní nápad byl zanadávat si, že jsou aplikace předražené a je jich málo. To ale bylo sotva týden po tom, co jsem si pořídil MacBook a od té doby jsem svůj názor trochu změnil a po spuštění MAS jsem si jej i značně rozšířil.

« Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 20 39 Další »

Hledej