3. 2011

srpen

Jak jsem si splnil sen 2: vyvíjíme hru

V dnešním díle miniseriálu o vývoji hry se zaměřím víc na technické věci a na to, jak probíhal samotný vývoj. Tímto se omlouvám všem, kteří nemají o programování nebo funkčnosti her žádné vědomosti a článek pro ně tak nejspíš bude španělská vesnice.

A co že je hra vůbec zač? Jmenuje se Molemageddon a jak vypadá můžete vidět třeba v tomhle videu :)

31. 2011

červenec

Jak jsem si splnil sen 1: zabřednutí do historie

Jak někteří mohli vydedukovat z mých blábolů na Twitteru, pracoval jsem na iPhone hře, kterou jsem před chvílí poslal do Applu na schválení po několika měsících práce. Napadlo mě, že bych mohl sepsat všechny strasti, které mě během vývoje potkaly a předpokládám, že to vydá na dlouhý článek plný mého dětství, zmatků, zvratů a technických věcí, kterým polovina z vás nebude rozumět, ale aspoň si srovnám v hlavě vše, co mi vývoj dal (a že je toho hodně).

Poznámka: nakonec se článek zvrhl v popis mé cesty k programování obecně, takže jej rozdělím na několik aspoň trošku tématických celků a budu vydávat postupně.

26. 2011

červenec

Opičí názor na útoky v Norsku

Hned ze začátku si ujasněme několik věcí. O útocích moc nevím, poslední dobou nemám čas sledovat zprávy a číst noviny. Vím, že byly v Norsku, zemřelo přibližně 90 lidí, spáchal je nějaký norský intelektuální krasoň s cílem upozornit na určitý problém, který se rozmáhá v Evropě a tím je multikulturalismus. Upozornit se mu povedlo, jen víc na sebe, než na tento problém (ano, opravdu to považuji za problém i když ho moc lidí nevidí), ale uteklo teprve málo času na nějaké předčasné závěry, jestli nakonec dostane své myšlenky do světa i jinak, než prostřednictvím citací jeho zápisků v médiích.

22. 2011

červen

Krátce o sobectví

Není ve skutečnosti největší sobec právě ten, který nazývá sobcem někoho jiného, čímž se k němu chová sobecky, protože po něm vlastně požaduje chování, jaké vyhovuje právě jemu? Každý je vlastně takový sobec, jak sobečtí mu připadají lidé kolem něj.

3. 2011

červen

Státní maturita podruhé: opět změny a byrokracie

Začnu hned pěkně z ostra. V minulém článku jsem si stěžoval, že neustále mění pravidla o odvolání dobrovolných zkoušek. Včera večer jsem se náhodou dozvěděl, že ředitel všem, co chtěli, zkoušku omluvil a já tak šel dneska s prosíkem taky. Na obědě jsem se pak od učitelů dokonce dozvěděl, že pravidla pro odvolání ještě v pondělí, tj. den, kdy testy začínaly (!!!), změnili a odvolání povolili. Zajímavé, že to změnili po ústních částech, které taky někteří měli v rámci dobrovolných zkoušek a odvolat je víceméně nemohli.

Hledej