21. 2009

červen

App store v ČR - opravdová mizérie

Když jsem se rok zpátky snažil koupit nějakou hru na svůj iPod Nano, strávil jsem dvě hodiny přesvědčováním iTunes, aby vzalo mojí debetní kartu. Bohužel v ČR berou jenom kreditky.

Další pokus byl s US verzí, kdy jsem se snažil použít svůj PayPal účet – taktéž neúspěšně, protože přece nemůžu v ČR platit PayPal účtem na US storu ne? Kdyby aspoň šlo platit ČR PayPal účtem na ČR storu, ale taková možnost taky není.

Jak bláhově jsem si myslel, že po roce bude konečně možnost použít aspoň PayPal když už nic jiného. Bohužel, za celý rok se neudála žádná změna. Stále si nemůžu NIC koupit i kdybych chtěl utratit sebevíc peněz.

Proč to vlastně píšu? Včera jsem si omylem přes App store v telefonu „koupil“ aplikaci. Překlepl jsem se a už to bylo. Jaké bylo moje udivení, když se aplikace nainstalovala. Docela jsem se udivil, že by konečně začali přijímat i debetní karty? Omyl! Aplikace se mi nainstalovala a peníze po mně chtěli až nyní, když jsem začal iPhone synchronizovat s iTunes. Vzhledem k tomu, že nemám šanci si nic koupit, nemůžu zaplatit ani tuto aplikaci a iTunes mi nechce dovolit nic, dokud onu omylem koupenou aplikaci nezaplatím! Aplikace samozřejmě nejde „vrátit“, tudíž mi zbývá snad jen čekat a doufat, že se mi po nějaké době aplikace odinstaluje a já budu mít dál možnost stahovat si alespoň free aplikace.

Na tomto příkladu jde krásně vidět jak Apple na ČR kašle. I kdybych sebevíc chtěl, nemůžu si NIC koupit. Pokud chci používat jiné, než free aplikace, nezbývá mi než si aplikace nelegálně stahovat. Sorry!

iPhone | zobrazeno: 1535 | Žádný komentář

19. 2009

červen

iPhone - nové jabko do kapsy

Předně se chci omluvit za menší nečinnost. Ve škole toho teď bylo docela dost, uzavíraly se známky atd., ale hlavně jsem byl hrozně líný a nic se mi nechtělo :-)

A teď k tomu hlavnímu. Včera jsem (po týdnu čekání na rozhodnutí kamaráda, který nakonec svůj iPhone neprodal) konečně sehnal iPhone za rozumnou cenu ve výborném stavu. Jel jsem si pro něj do Krnova, dojel domů a nedočkavě rozbalil. Není nový, ale téměř nový. Hned po zapojení jsem začal nervovat. Mám zaplněný systémový disk a tak se mi nechtělo přeinstalovat iTunes. Po asi půl hodince čištění disku jsem vyhrál a instalace se spustila. Přeinstalovávat jsem musel jenom kvůli své blbosti – vypl jsem si démona co kontroluje Apple telefony. Nechápu, proč mají zvlášť program na kontorlu připojených telefonů a mp3 přehrávačů, ale co už.

Důvody ke koupi byly asi čtyři. Můj starý telefon (Motorola MPX200) se rozpadal, neustále vypadávala simka, skoro nefungovalo sluchátko atd. Na iPhone je hromada aplikací, které jsou sice i na Windows Mobile a Symbian, ale s WM po předchozích zkušenostech s MPX200 nechci mít nic společného a pěkný telefon se Symbianem jsem taky nenašel. Navíc iPoda mám již skoro přes rok a jsem s ním naprosto spokojený.

Snad zůstanu spokojený i nadále :-).

Ještě dotaz pro majitele iPhone – doporučíte mi nějakého ICQ klienta (pokud možno free), který si načítá informace o kontaktech ze serveru? U poloviny kontaktů se mi zobrazují jenom čísla, protože u nich nemám nastavené přezdívky a ani oficiální ICQ klient si je neumí načíst.

iPhone | zobrazeno: 1331 | Žádný komentář

5. 2009

červen

Braid - oficiální čeština

Je tomu skoro měsíc, co jsem psal autorovi této skvělé hry, že bych rád udělal český překlad. Jaké bylo mé překvapení, když se po delší době opravdu ozval a poslal mi texty k přeložení.

Překládali jsme s kamarádem a samotný překlad trval jedno odpoledne. Poté probíhaly rozsáhlé korekce, protože příběh v Braidu je psán docela složitou angličtinou („ježiš kdo to psal, Shakespeare?“). Po týdnu ladění a zkoušení byl překlad odeslán autorovi hry.

Edit: Čeština prošla rozsáhlou korekturou, o kterou se postaral Ondra Skácel.

Čeština a další nové překlady budou v dalším updatu přidány do oficiálního balíčku s hrou.

Jelikož nikdo neví, kdy bude čeština vydána, v pokračování článku naleznete odkaz ke stažení a návod, jak češtinu rozchodit.

4. 2009

červen

Já a Twitter

Nakonec jsem neodolal a po Twitter účtu tohoto blogu jsem založil i svůj soukromý Twitter. Doufám, že mě Twitter nebude okrádat o myšlenky na články, přece jenom je snadnější napsat 140 znaků dlouho zprávičku než pořádný článek :-).

Uvažuji o tom, že oba Twittery spojím, nebo že budu posílát nové články i na svůj „soukromý“ účet, ale prozatím nechám vše, jak je.

29. 2009

květen

Cyklisťák

Předně se chci omluvit všem čtenářům za týdenní nečinnost. Odjel jsem na cykloturistický kurz a nějak se mi nechtělo psát na blog, že odjíždím.

K samotnému cyklisťáku. Jeli jsme na kole z Opavy asi 60Km do vesničky Heřmanovice, která se ukrývá v Jesenikách. Cesta tam byla celkem drsná, v podstatě půlka cesty do mírného kopce v děsném vedru. V úterý bylo ještě hůř, ale ve středu se ochladilo a odpoledne začalo pršet. Takové počasí bohužel vydrželo až do dneška. Naštěstí nepršelo pořád a tak jsme zmokli akorát na zpáteční cestě, která byla ve svižném tempu (průměrná rychlost něco přes 25Km/h). Většina účastníků dojela ve zdraví, akorát jeden šikula si vyvrtl kotník hned první den při hraní fotbalu. Drobné karamboly, jedna uražená přehazovačka a pár píchlých duší (ke štěstí toho chudáka všechny duše píchlé na jednom kole) se dá tolerovat. Dle mého vydařený týden. :-)

Hledej