20. 2009

září

Obrana proti spamu v komentářích

Každý, kdo má svůj blog se už asi setkal s nějakým tím nevyžádaným komentářem. Když jsem si programoval svůj vlastní blog, říkal jsem si, „kde by se tak na mojem blogu vzal spam“, avšak v momentě kdy adresa blogu dosáhla PR1, objevila se hromada spamu a já musel uvažovat, jak se bránit.

Je samozřejmě spousta způsobů jak se bránit. Bohužel buďto ochrany otravují uživatele (captcha), nebo administrátora (schvalování komentářů). Pokusím se zde popsat několik možných způsobů a mé vlastní řešení spolu s implementací.

15. 2009

září

5 mých nejoblíbenějších iPhone her

Dnes je tady konečně pokračování předchozího článku 5 mých nejpoužívanějších iPhone aplikací.

Vybral jsem 5 svých nejoblíbenějších her, které hraji nejčastěji a nejraději. Všimněte si, že v nadpise není nic o nejlepších hrách na iPhone :-). Mohl jsem vybrat tiuly jako The Secrets of Monkey Island, NFS: Undercover nebo třeba Assassins Creed, ale nechtěl jsem. Všechno to jsou bezesporu super hry, ale po jejich dohrání se můžete tak maximálně dívat na ikonku nebo je hrát znovu.

10. 2009

září

Otevřený dopis Jiřímu Paroubkovi

Tato práce vznikla v hodině českého jazyka na zadání otevřený dopis poslanci s délkou přibližně 200 slov.

Hodnocení je odvozeno od oprav státních maturit, výsledek 11 bodů z 15 možných. Vytknuté chyby opraveny.

Vážený pane Paroubku,

rozhodl jsem se napsat Vám tento otevřený dopis jako vyjádření mého nesouhlasu a znechucení nad Vaší osobou, vystupováním a v neposlední řadě nad Vašimi názory a volebním programem ČSSD. Berte tento dopis jako názory, dle Vás nevyspělého studenta, který by si měl raději koupit lízátko, ale zároveň se nad mými slovy zkuste zamyslet.

5. 2009

září

5 mých nejpoužívanějších iPhone aplikací

Když jsem se vás ptal, co vám zde chybí, ozval se jeden z vás, že by rád recenze iPhone aplikací. Tento nápad už mně napadl dřív, ale nejsem ten typ, co zkouší každou novinku. Raději používám své ustálené aplikace, na které jsem zvyklý. Proto jsem se rozhodl udělat dvoudílný článek o mých pěti nejpoužívanějších aplikacích a mých nejoblíbenějších hrách na iPhone.

28. 2009

srpen

Zbrusu nový web redakčního systému

Sám sebe začínám překvapovat. Dnes jsem se konečně dokopal k tomu kompletně překopat informační web o mém redakčním systému.

Zájemcům by měl nabídnout více informací o tom, co je vlastně redakční systém zač a to hlavně přehledněji. Web už není blog-like jako předtím, kde se všechny novinky míchaly mezi sebe. To bohužel znamená, že už neslouží jako ukázka samotného redakčního systému, jelikož je tvořen pouze statickými stránkami. Tuto skutečnost jsem však bohatě vynahradil demo stránkou, na které má kdokoliv přístup do administrace a tak se může s redakčním systémem seznámit i zevnitř.

Samotný redakční systém už nehodlám příliš vylepšovat a aktualizovat. Kód se mi zdá příšerný a proto spíš uvažuji o kompletně nové verzi napsané od základů. Nejradši bych použil Nette framework, ale nebylo by od věci zkusit si napsat složitější aplikaci, objetově a bez nějakých berliček v podobě frameworků. Jedinou berličku o které uvažuji je použít Dibi pro přístup k databázi, což by umožnilo jednoduše rozšířit podporu možných databází a nenutit uživatele používat klasiku v podobě MySQL.

Hledej