16. 2012

leden

PhpFog - PHP hosting s deployem přes GIT zdarma

Nedávno jsem si začal hrát s Ruby on Rails, což s sebou přineslo jednu parádní změnu oproti PHP – webhostingy s deployem přes GIT. Oproti FTP naprostý luxus. Především pak vyšperkované Heroku, které je navíc bez vlastní domény zcela zdarma pro neomezený počet projektů. To vše navíc s vlastními nástroji, které vše maximálně usnadňují a automatizují.

Proto když jsem začínal nový projekt na PHP, který budu muset neustále ukazovat a aktualizovat, hledal jsem něco pro PHP. Překvapilo mě, že pro existují snad jen dvě podobné služby. Z těchto jsem si vybral PhpFog a nelituji.

19. 2011

prosinec

Předběžná opatrnost

Včera se ke mě dostal zajímavý článek ze serveru Scinet.cz, který mi pravděpodobně dlouho visel v Read it Later listu.

Jednoduše řečeno se zabývá systémem předběžné opatrnosti v reakci s událostmi ve Fukušimě a využíváním tohoto principu v současném světě. Všechno to je ale popsáno velmi zajímavě, autor zabrousil třeba i do Einsteinova životopisu, historie, politiky a vůbec nakousl spoustu témat. I přes to ale článek nepůsobí nějak rozházeně a rozhodně stojí za přečtení. Rozhodně se nenechte odradit jeho délkou!

„Princip předběžné opatrnosti je vtělením naprosté strnulosti, absolutní nicoty, nulového vývoje, bezčasového stavu. A tak dává nám odpověď na odvěkou otázku: „Co dělal Bůh před tím, než stvořil svět, a kdy neexistoval prostor ani čas?“ — Nic. Řídil se principem předběžné opatrnosti.“

„..Německo se patrně domnívá, že leží na styku dvou litosférických desek, a tedy asi očekává silné otřesy a několikametrové tsunami…“

Tyhle dvě citace vás doufám přesvědčí. Já osobně jsem se velmi dobře zasmál :)

Opičí kecy | zobrazeno: 1897 | 1 komentář

12. 2011

listopad

Vysokoškolský život

Už je to velmi, velmi dlouho, co jsem naposledy napsal článek na blog a tak mi to konečně nedalo a ve vlaku směr Brno → Ostrava (Opava) se přemáhám a píšu.

Právě se vracím po dvou týdnech na kolejích domů. Abych pravdu řekl, vůbec se mi nechce. Nemám rád ty návraty. Když to moc přeženu, nemám za čím. Prakticky jediný důvod je ta hromada špinavého prádla, která se mi vždycky nakupí a prosebné telefony rodičů, ať přijedu na víkendu domů :)

Už na týdenním seznamovacím pobytu z vysoké školy bylo vidět, že to bude NĚCO. Potkal jsem na něm spoustu úžasných lidí, naučil svůj žaludek pít a míchat alkohol v jakémkoli množství a začal se tak nějak víc bavit. Po ne moc vydařených prázdninách, které byly poznamenány rozchodem se slečnou otočka o 180°. A hned po „Seznamováku“ hurá do Brna na první přednášky!

24. 2011

srpen

Jak jsem si splnil sen 3: hrátky s Applem

Jak jsem již snad řekl, k (oficiální) vývoji aplikací pro iOS je třeba vlastnit iOS Developer účet, který stojí bratru $99 na rok. Bez tohoto účtu není možné testovat aplikace na zařízení a jakkoli je (podotýkám oficiálně) šířit. Na JailBreaknutém zařízení to samozřejmě jde, ale je to pěkný opruz a bez nějakého složitého binárního upravování XCode není možné na zařízení debuggovat (pro laiky ladit), což je docela podstatná a nezbytná věc. Každopádně vývojářský účet neslouží jen k tomu, aby se daly aplikace testovat a prodávat, ale díky němu mám přístup k betaverzím (iOS a iTunes) a spoustě velmi kvalitně zpracované dokumentace.

17. 2011

srpen

Jak mě naháněli chlupatí

Nebo si to aspoň mysleli, ale to bych předbíhal. Včera po cestě domů se mi stala úsměvná příhoda s větším než malým množstvím policistů. Aspoň krapet odlehčím téma posledních příspěvků a třeba se i vy usmějete jako já :-)

Hledej