13. 2009

říjen

Zbrusu nový Dofus.cz

Po půl roce jsem se konečně odhodlal překopat starý web o hře Dofus podle mých představ.

Stránka je koncipována jako jednoduchá wiki stránka, do které může přispívat každý registrovaný uživatel. Každá stránka a úprava pak musí být schválena adminem. Sám jsem zvědav, jak se schvalování osvědčí.

K tvorbě jsem opět použil Nette framework. Samotná tvorba nezabrala víc než dvě odpoledne. Jako bonus jsem se navíc naučil s AJAXem v Nette při tvorbě administrace wiki (schvalování a mazání stránek). Až budu mít chuť, pohraju si s designem, který jsem si prozatím vypůjčil ze svého blogu :)

Teď už „jenom“ zbývá stránku zaplnit obsahem a uživateli, kteří budou chtít psát :-).

6. 2009

říjen

Autoukládání textarey pomocí AJAXu a cookies

Po poslední zkušenosti, kdy se mi kvůli pádu prohlížeče smazal celý článek těsně před odesláním jsem si naprogramoval jednoduchou zálohu textarey pomocí AJAXu a cookies.

EDIT:

Pro případné rýpaly: Ano, pro tento příklad je samozřejmě zbytečné použití jQuery a vůbec celého AJAXu, ale jako příkladové řešení použití AJAXu v jQuery je tento příklad použitelný. Celý tento příklad by se dal napsat pouze v JavaScriptu.

3. 2009

říjen

Sto článků!

Právě jsem zjistil docela zajímavou novinu. S tímhle článkem je na webu přesně sto článků. Číslem 100 článků!

Je zajímavé, kolik jsem toho zvládl za rok a půl napsat. Některé články jsou delší, některé kratší. Některé jsou kvalitnější a některé jenom takové bláboly, ale je jich sto :-).

Oproti některým blogům to není mnoho, ale mě to číslo těší a hřeje. Jsem zvědav, kdy se dostanu na další stovku :-).

Navíc jsem nedávno napsal článek shrnující historii blogu. Kdybych věděl, že se blížím ke stovce článků, nechal bych si ho na teď, ale přečíst si ho samozřejmě můžete i nyní.

2. 2009

říjen

Výhody a nevýhody open source

Tento článek píšu na druhý pokus. Při prvním mi těsně před odesláním spadla Opera. Původně jsem ho ani nechtěl znovu psát, ale nakonec jsem se přemohl. Snad bude lepší než ten minulý :-)

Open source

Inspirací pro článek byly pomluvy Pavla Králíčka za hacknutí jeho blogů. Hacknuté byly z důvodu neaktualizování velmi populárního blogovacího systému WordPress. A tady už se pomalu dostáváme k pojmu open source.

23. 2009

září

Konec sluchátek Vivanco SRI NI 60

Po téměř devíti měsících používá jsem přešel na sluchátka Koss Porta Pro. Mé dojmy ze sluchátek Vivanco SRI NI 60 si můžete přečíst na webu ITStudent.cz

Fičůrky | zobrazeno: 1626 | Žádný komentář

Hledej