23. 2009

listopad

TomTom GO 630 vs. TomTom iPhone

Před pár dny jsem si stáhl TomTom navigaci na iPhone a napadlo mě, proč neudělat krátký test. Jelikož doma máme TomTom Go 630, rozhodl jsem se porovnat rozdíl mezi tímto zařízením a iPhonem. Test probíhal na dvou cestách, kdy jsem měl obě zařízení na klíně a pozoroval jsem jejich chování.

TomTom iPhone car kit TomTom iPhone car kit

16. 2009

listopad

Výměna odkazů

Nabízím výměnu odkazů s ostatními blogy.

Nemůžu nabídnout příliš velké ranky (PR1, SR40), ale můžu nabídnout více než sto stránek, na kterých se může objevovat i váš odkaz. Navíc ze stránek nevedou téměř žádné externí odkazy.

Odkaz se bude zobrazovat v menu pod nadpisem „doporučuji“ (prozatím je zde jenom odkaz na blog Izmus.cz). Odkazy na tomto místě jsou indexovány jak Googlem, tak Seznamen.

Jako výměnu žádám podobné umístění odkazu (žádné patičky) o podobné hodnotě na stránce nepřecpané externími odkazy.

Akci omezím na pět odkazů na blogy, aby mělo odkazování nějaký smysl. V případě zájmu pište do komentářů nebo na e-mail, který vidíte v menu pod nadpisem „doporučuji“.

12. 2009

listopad

Přednáška o Nette na VŠB

Včera jsem navštívil přednášku o Nette frameworku na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Přednášel sám autor frameworku David Grudl. Přednáška byla navíc veřejně přístupná pro kohokoliv.

To se samozřejmě podepsalo na účasti, která byla nečekaně vysoká a v tak malém prostoru se nás sešlo tolik, že někteří museli sedět na schodech. V místnosti bylo nedýchatelno, pak ještě zapli místo klimatizace topení a opravdu jsem umíral. Naštěstí po asi hodině zapnuli klimatizaci a v místnosti začalo být dýchatelno.

Samotná přednáška byla kvalitní. David představil základy frameowrku. Krátce po teoretické stránce a poté začal kouzlit na jednoduché aplikaci, kterou psal za chodu. Přednáška měla být na tři hodiny, ale nakonec se protáhla na více než pět hodin, což umožnilo se podívat i na základy AJAXu v Nette a tak nějak vše shrnout.

30. 2009

říjen

Příliš práce

Prožívám velmi vytížené období. Právě finišuji web na zakázku, dnes jsem domluvil další zakázku a k tomu všemu jsem se stal závislým na seriálu How I Met Your Mother.

Už před týdnem jsem si hrál a udělal jsem iPhone verzi webu a už týden přemýšlím, jak provést přesměrování a tak vůbec. Web ještě neumí přepínat na plnou verzi tak, aby zachoval aktuální článek a další drobnosti, ale na dolaďování prostě není čas.

Používáte někdo (vlastní) mobilní verzi nebo řešil už někdo z vás přesměrování na mobilní verzi? Ano, mohl bych provést přesměrování natvrdo pomocí htaccess souboru nebo přímo PHP skriptu, ale to by pak nefungovalo přepínání na plnou verzi webu.

Teoreticky mám jedno řešení, které je sice mírně složité (pomocí cookies), ale docela efektivní, i když se mi pořád nelíbí. Jednou, až nebudu mít co dělat ho zkusím zrealizovat a uvidíme.

Opičí kecy | zobrazeno: 1138 | 5 komentářů

14. 2009

říjen

iPhone 3.1.2 blackra1n jailbreak

Se včerejší dobrou náladou jsem se konečně odhodlal provést update svého iPhonu i s jailbreakem. Nový firmware se jailbreakuje snad nejsnadněji a to pomocí blackra1n toolu.

Po updatu firmwaru z 3.0 jsem samozřejmě přišel o všechny open aplikace stažené přes Cydii, ale všechny cracknuté aplikace a nastavení mi zůstaly a to dokonce i nastavení oněch open aplikací :-).

Hledej