16. 2009

prosinec

iPhone hra Samurai: Way of the Warrior

Vždy mě fascinovala Japonská historie, obzvlášť Samurajové, jejich meče, bojový styl a vůbec jejich uvažování, kdy čest je největší bohatství. Česká hra Samurai: Way ot the Warrior nabízí jedinečné prostředí, grafiku, příběh a hlavně hromadu sekání! :-)

Samurai: Way of the Warrior

Někteří z vás si jistě všimli, že se na blogu NĚCO děje. Zjistí někdo, k jaké příležitosti? :-)

Náplň hry je velice jednoduchá. Prosekat se úrovní, zabít všechny nepřátele a to pokud možno co nejefektivněji. Na papíře (nebo spíš blogu) zní princip docela uboze, ale hraní je opravdu zábava. K ovládání je naplno využit potenciál multidotykového dipleje. Žádné šipky pro pohyb, žádné tlačítko pro útok. Všechny útoky a hlavně komba musíte vyšmatlat prstem. Občas se navíc povede kritikální zásah, kdy nepřítele rozseknete v jednom z mnoha směrů nebo mu prostě useknete hlavu.

Celý tento jednoduchý herní systém je k mání v pěkné cell-shadeové grafice spolu se zajímavým příběhem vyprávěným pomocí krásných komixových předělů. Atmosféru dokresluje dobře zvládnuté ozvučení. Hlavně zvuky kritických zásahů mají říz. :-)

Samurai: Way of the Warrior

Bohužel, celý princip hry začne po určité době hraní nudit. Dostaví se stereotyp koridorové hry bez nějaké velké inovace. Učíte se sice novým kombům, ale to je na udržení zábavy krapet málo. Opravdu bych si v této hře dokázal představit nějaký jednoduchý RPG systém, nebo alespoň přepínání různých bojových stylů, jako tomu bylo například v Zaklínači. Navíc provedení komb není nejsnadnější a v boji s více nepřáteli je snadnější prostě jenom šmidlat po displeji. Však nepřátele nějak posekáte.

Důležité kritérium, které mluví jasně pro hru, je cena. Hru koupíte za krásných 1,59€, což se určitě vyplatí, i kdyby hra přestala po určité době bavit. Však se k ní stejně rádi vrátíte. Navíc je k mání i omezená verze zadarmo, kterou jsem však nezkoušel.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej