21. 2009

červenec

Půl roku Opičích Novin a kompletní historie

Znuděný jsem si projížděl staré články a všiml jsem si článku, kdy představuji změnu blogu a přejmenování na aktuální Opičí Noviny. Je tomu půl roku a asi týden, co jsem tento krok podnikl. Sliboval jsem si od něho, že mě opět bude bavit psaní a blog se nějak oživí.

Původně jsem chtěl napsat jenom nějaký miničlánek, ale jak jsem se rozepsal, vidím to na kompletní historii.

Od založení tohoto blogu je to potom rok a čtvrt, kdy jsem překopíroval pár článků ze starého blogu, který běžel na WordPressu (asi 3 články) a pojmenoval ho IT Student blog. Na WP běžel blog asi měsíc, ale to bylo spíš ze srandy. Opravdu psát jsem začal až s dokončením mého redakčního systému. Vůbec blog vlastně vznikl jako ročníkový projekt do školy, dky jsme měli udělat xHTML a CSS validní stránku. Blog jsem chtěl už dlouho a toto byl dobrý důvod donutit se ho naprogramovat sám. Po chvilce programování mě napadlo, že redakční systém vydám jako open source a tak se taky stalo.

Po odevzdání projektu jsem na blog občas psal, ale nebylo to nějak často. Až jednou byl blog bez článku asi 3 měsíce jsem si řekl, že ho oživím. Při utírání nádobí mě napadl tento název (lol co :D) a dodnes jsem s ním spokojený. Vymyslel jsem nový design, který je sice takový obyčejný a nic moc, ale vzhledem k mým grafickým schopnostem jsem spokojený. Navíc se na blogu kvůli roustoucím nákladům na domény objevily reklamy. Původně jenom Backlinks, které nevydělávaly, poté Directo a na zkoužku i AdSense. Po nějakém čase jsem se začal učit v Nette frameworku a přišel mi jako dobrý nápad, předělat blog s jeho pomocí. Připravil jsem se sice o pár funkční, které jsem příliš nevyužíval a které se mi nechtěly přepisovat, ale blog se mírně zrychlil a rozhodně je víc zabezpečený. Důležité ale je, že jsem začal spát článkyp ravidelněji což byl hlavní důvod oživení blogu. Je to také poznat na přibývání čtenářů a zvyšující se návštěvnosti. Rozhodně to ale nejsou trojciferná čísla. Kéžby :-)

No a to už jsem se dostal tak dva měsíce zpátky a od té doby se na blogu v podstatě nic nezměnilo. Jediná fajn změna je, že jsem odstranil jakoukolik reklamu, tudíž blog v současné době vůbec nevydělává. Jedinou formu propagace, kterou teď provozuji je výměna odkazů. Prozatím měním pouze s Izmim. Pakliže byste chtěli vyměnit odkaz, stačí se ozvat na mail podle informací v menu. Budu rád.

Poslední dobou přemýšlím, co bych mohl ještě dodělat a napadl mě snad jenom RSS zdroj komentářů. Proto taky předchozí článek kdy jsem se ptal, co byste zde ještě chtěli navíc.

Sám se divím, kolik změn tento blog prodělal a doufám, že všechny byly k dobrému. Schválně někde pohledám nějaké obrázky, nebo spíš zkusím zprovoznit starou verzi blogu, abych ukázal, jak velkou cestu jsem urazil. Totéž můžete udělat vy přečtením mých prvních a posledních článků. Myslím, že moje psaní se taky obstojně zlepšilo :-).

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej