28. 2009

leden

Psychonauts

Hlavní hrdina PsychonautsDnes jsem konečně dohrál hru, která vyšla v LEVELu. nevím proč, ale poslední dobou hraju pouze hopsačky :-). Naposledy Tomb Raider: Legend. Psychonauts je však hra naprosto odlišná.

Psychonauts, jak už samotný název napovídá se točí okolo používání psychických sil. Hrdina, desetiletý Razputin, se vydá na psychonautský tábor, kde se chce stát psychonautem. Jak už tomu bývá, nic nepůjde tak snadno jak se zdá. Během prvních hodin hraní se začne rozvíjet naprosto úžasný příběh, který vás vyplivne po asi dvanácti hodinách skvělého zážitku. Samotná hra je absolutně praštěná a geniální. Grafika je naprosto úžasná a design levelů dokonalý. Každá úroveň, nebo spíše mysl, do které se dostanete je naprosto odlišná od té předchozí. Jako příklad uvedu mysl potomka samotného Napoleona, ve které musíte porazit jeho pra pra pra dědečka v deskové hře, která však není tak úplně desková jak se může zdát :-)

Co se týče hratelnosti, jedná se o klasickou hopsačku, nebo chcete-li akční adventuru. Navíc však můžete, a také musíte používat psi síly a to jak v boji s nepřáteli, tak při samotném postupu hrou. Výčet psi sil je docela zajímavý, např. levitace, neviditelnost, střelba atd. Na konci každé úrovně pak čeká boss. Při zdolávání bossů je třeba zapojit mozek, jelikož každý má svou slabinu. Při jakémkoli záseku naštěstí můžete zavolat svého šéfa, který rozdává užitečné rady a hra tak má neustálý spád.

Technické zpracování hry sice není nikterak závratné, ale vzhledem k tomu, že je hra z roku 2005 se dá ledacos odpustit. Navíc není grafika hlavním lákadlem této hry. Jediný výrazný problém je opět s ovládáním. Jak už to u 3D hopsaček bývá, mírně zmatená kamera občas dokáže zkomplikovat život. Při pádu (pokud to není pád do prázdna) naštěstí nehrozí smrt a tak se většinou nestane nic horšího, než že musíte na ono místo vyskákat znova.

Psychonauts

I když Psychonauts nedosáhla nějakých závratných prodejů a výdělků, její průměrné hodnocení je někde za 90%, což si určitě zaslouží pozornost. Hra mě opravdu velice překvapila a opravdu bych jí doporučil všem, kteří nepotřebují naleštěnou střílečku, která podporuje direct X 10. To největší překvapení si však nechávám na konec. Psychonauts si nyní můžete zahrát zcela zdarma přes server GameTap. Stačí se zaregistrovat, nainstalovat klienta a stáhnout Psychonauts (tuším něco kolem 700Mb). Teoreticky by měla jít nainstalovat i čeština a tak nic nebrání skvělému hernímu zážitku. Amen :-P.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej