13. 2010

červen

Prince of Persia Retro

Asi před měsícem jsem dostal nehoráznou chuť zahrát si starého dobrého Prince z Persie. Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího, než hru najít na App Storu pro iPhone, protože na hraní na počítači nemám čas a a chuť. Kde nic, tu nic a tak jsem svoji touhu neukojil. Jaké překvapení mě čekalo minulý týden, když jsem zase jednou brouzdal App Storem a vyvalila se na mě ikonka nového remaku Prince of Persia pro iPhone a iPod Touch! Druhý den jsem urychleně updatoval iPhone (pro hraní je potřeba nejnovější firmware) a skoro se slzami v očích vypláznul trapných €0,79.

Prince of Persia iPhone

Hru Prince of Persia snad netřeba blíže představovat. Legendární pecka bratří Mechnerů, která dobyla herní svět hlavně realistickými animacemi, které se překreslovaly podle nafocených pohybů jednoho z bratří Mechnerů. Hra, u které snad každý správný počítačový hráč promrhal nejedno odpoledne a rozbil nejednu klávesnici. Hra, kterou ti zdatnější a odhodlanější z nás nakonec dohráli (má spolužačka na základní škole to zvládla asi ve třetí třídě, já to vzdal).

Samotný remake dopadl velice solidně. Ovládání probíhá pomocí virtuálních šipek a musím konstatovat, že je dostatečně přesné. Při hraní se mi snad nestalo, že bych udělal nějaký přešlap díky špatnému ovládání. Jediné, co je krapet nedořešené je akční „klávesa“, která se aktivuje dotekem kdekoliv mimo ovládací šipky. Pomocí akční klávesy se postava prince zachytává při dlouhých skocích a to bývá občas kostrbaté. Akci spustíte rukou, kterou zároveň ovládáte šipky nahoru/dolů a přitáhnutí pak vypadá značně komicky. To je naštěstí jediný problém s ovládáním, na který jsem narazil.

Oproti originálu pak hra prodělala pár změn. Změna, které si všimnete na první pohled je grafika, která byla překreslena a samotná postava prince pak vypadá jako ta z druhého dílu hry. Někomu to může vadit, já osobně si myslím, že to na hru nemá sebemenší vliv (no dobře, jedovaté lahvičky jsou od těch léčivých v podstatě k nepoznání). Další změnou je možnost vybrat si v menu kterýkoliv level a v některých levelech dokonce checkpoint v půlce. Zároveň s touto změnou už neutíká šedesátiminutový interval pro dohrání hry. Jediný problém je, že hra se neukládá sama. Pokud potřebujete aplikaci vypnout, někdo zavolá nebo cokoliv jiného, musíte hrát level od začátku. To s sebou přináší drobné krkolomnosti jako například to, že jakýkoliv level se začíná se základním počtem tří životů a to i přes to, že v pokročilých levelech jich při nepřerušeném hraní máte zpravidla více.

Prince of Persia iPhone

Vše ostatní bylo zachováno. Pro někoho plus, pro někoho mínus. Já sám nemám na nějaké delší hraní nervy, ale rozhodně si po večerech rád zahraju a jednou se mi třeba povede dohrát všechny levely. Zatím jsem kousek za půlkou.

Za takto symbolickou cenu však rozhodně doporučuji i těm, kteří s prvním Princem z Persie ještě nepřišli do styku. Pro ty ostatní je to nutnost.

Komentáře

Hnědooká

Hnědooká

09:30 30.06.2010

To jsme pařili na základce.. :D Na starých mekintoších.. :)Vždycky jsem se těšila týden do předu – měli jsme každý týden na počítačích a protože jsme byli prcci, tak nás nechali dělat co jsme chtěli. Ale pak tam přinesli krabice s oknama a tam už princ z persie nebyl.. :(


Ijacek.007

Ijacek.007

17:01 08.12.2010

ja jsme se dostal k princovy taky na základní škole u nas mekintoše nebyly a pařily jsme to pod dosem :-) remark na iphone si nezahraju protože hold nemam iphon :-)


 

Hledej