31. 2011

leden

Práskací krabička

Dnes během večeře jsem se dozvěděl něco, co mě opravdu nadzvedlo ze židle. Pokusím se trochu uklidnit a začít nějak smysluplně.

Můj bratr navštěvuje čtvrtou třídu základní školy (stejné jako já). Má na první pohled milou třídní učitelku (o které jsem si vždycky myslel, že je vypatlaná píča – pardon – protože mě bezdůvodně neměla moc v lásce. No a teď mám o důvod víc), kterou bych tipl tak na 40 let – to proto, aby si někteří nemysleli, že je to nějaká přestárlá soudružka.

A co že mě to tak nadzvedlo? Dneska z bráchy tak nějak mimoděk vypadlo, že „…Kuba byl napsaný na šesti lístcích z devíti mami!“. Cože? lístcích? No, trošku jsem se poptal a padala mi čelist. Z bráchy totiž vypadlo, že ve třídě mají krabičku, jeho slovy „něco jako tajnou poštu na táboře, víš?“, do které sprostě práskají své spolužáky. Za to, že se honí po třídě, že se bijí pravítkem a podobně. Docela síla že? Když jsem se ho zeptal, proč tam vůbec někoho píšou, bylo mi řečeno „tak když oni tam píšou mě, tak je napíšu taky ne?“. Beru, že to řekne desetiletý kluk, který tohle moc nechápe, ale že je k takovému hnusnému práskání vybízí a vychovává třídní učitelka na základce?

Být jeho rodič, zajdu jí říct, co si o ní a o téhle práskačské praktice myslím (a možná to udělám i tak, mám k tomu každý týden na praxi příležitost, jenom nevím, jestli tím neuškodím bráchovi). Prostě je mi z toho zle. Chápu, že tyhle praktiky využívali komunisti a podobní hnusáci, ale že to musí praktikovat i učitelka na základní škole, aby si udržela pořádek ve třídě? To docela mluví o jejích učitelských schopnostech, nemyslíte?

Komentáře

Matew

Matew

19:55 31.01.2011

Nebude lepší poslat jeden shrnující anonymní email?


Kenn

Kenn

21:14 31.01.2011

Abych tím byl na stejné úrovni jako ona a její praktiky? To ji to raději řeknu do očí se všemi možnými následky.


Silencer

Silencer

22:25 31.01.2011

No nevim asi by jí to chtělo zarazit, nepotřebujeme poslat do světa třídu práskačů :-)


mrtvocich

mrtvocich

22:43 31.01.2011

Ta bude asi jasná. Přiď tam a udělej brajgl!


Ládín

Ládín

16:35 06.02.2011

Tak to je vážně síla. Řešení? Anonymní udání na ředitelství. Něco ve smyslu nevhodné chování hraničíci se sexuálním obtěžováním. Samozřejmě dělám si srandu. Dojít, popř. zavolat a sdělit jí názor na jejíudavačské techniky z příma. To přece nemůže nikdy obhájit. Ještě by šlo nechat bráchu denně do krabičky nasypat 60 lístků :)


Kenn

Kenn

19:22 06.02.2011

Ono by i stačilo vhodit tam lísteček ve smyslu, že je kráva podepsaný rodiči či tak něco :)


iceace

iceace

00:05 08.02.2011

K tomu tweetu: Slovo kauza si musíš dát do uvozovek, když jsem to zapomněl udělat já :-). Přijde mi to jako zajímavá informace a jestli to bude mít nějaký další vývoj, tak dej vědět.

Jinak naprostý souhlas s tvým názorem. Jasně že to vypovídá o jejích schopnostech. Evidentně ta učitelka svojí třídu nezvládá, když se musí uchylovat k takové estébacké praktice. Takový člověk nemá ve školství co dělat. Pokud jsi teda tomu příběhu nějak nepřidal :-).


 

Hledej