21. 2011

duben

Pirátská čísla

Milá tupě kopírující média a všichni samozvaní odborníci v čele s neustále strašící BSA na hranici legálnosti. Jděte do prdele s neustálými čísly o tom, jaké ztárty utrpěl ten a ten průmysl díky tolika a tolika procentům pirátsví. Částky jsou nadnesené i kdyby každý, kdo si něco upirátil, onu věc místo upirátění koupil (neříkám legálně pořídil, protože to je úplně něco jiného). Což je samozřejmě blbost, protože většina z pirátů, kdyby neměla možnost upirátit, raději sáhne po levnější alternativě (v případě třeba software), popřípadě se bez upirátěné věci obejde (hudba, film).

Nehledě na to, že pirátit u nás hudbu a filmy je naprosto legální a dokud bude fungovat OSA a podobné příživnické organizace, nemám se stahováním hudby a filmů absolutně žádný morální problém. Obzvlášť, pokud se 90% obsahu, který takto získám, ani nedá v ČR koupit, popřípadě koupit bez naprosto omezující DRM ochrany.

Krátké bláboly | zobrazeno: 1919 | 1 komentář

Komentáře

Pedant

Pedant

07:56 03.09.2011

S tou gangsterskou OSA máte pravdu, její způsob existence a ‘podnikání’ má jistě na řadu kupujících demoralizující vliv, ale kdo má vůli koupit si to co potřebuje, si tu cestu myslím většinou najde (různé paypaly atd.).


 

Hledej