16. 2012

leden

PhpFog - PHP hosting s deployem přes GIT zdarma

Nedávno jsem si začal hrát s Ruby on Rails, což s sebou přineslo jednu parádní změnu oproti PHP – webhostingy s deployem přes GIT. Oproti FTP naprostý luxus. Především pak vyšperkované Heroku, které je navíc bez vlastní domény zcela zdarma pro neomezený počet projektů. To vše navíc s vlastními nástroji, které vše maximálně usnadňují a automatizují.

Proto když jsem začínal nový projekt na PHP, který budu muset neustále ukazovat a aktualizovat, hledal jsem něco pro PHP. Překvapilo mě, že pro existují snad jen dvě podobné služby. Z těchto jsem si vybral PhpFog a nelituji.

PhpFog je podobně jako Heroku zdarma pokud nechcete využívat vlastní doménu s omezením na tři projekty. Pro více aplikací je pak placený od $29 za měsíc, což je oproti běžným hostingům docela vysoká suma (obzvlášť při parametrech virtuálního serveru, které garantují), ale kdyby chtěl někdo podobný systém používat pro větší projekty, asi si zařídí vlastní server. Ke každé aplikaci máte navíc možnost nastavení root adresáře, práv k jednotlivým adresářům a podobné užitečné věci,

Co zamrzí je podpora pouze MySQL databáze, popřípadě MongoDB přes externího providera. Stejně tak občas chybí možnost přihlásit se na server přes SSH.

Já osobně používám PhpFog jako hosting pro ukázku aplikace klientům díky snadným aktualizacím nových verzí, vyvíjím na Nette a jediný problém, se kterým jsem se setkal je nemožnost rozumně smazat cache. Proto po každé aktualizaci spouštím skript, který mi cache vymaže. Jinak vše ostatní běží tak jak má.

Všem, kteří vyvíjejí v PHP, umí základy GITu a potřebují často aktualizovat ukázkovou aplikaci na serveru vřele doporučuji. Je paráda aktualizovat jedním příkazem v příkazové řádce oproti nutnosti zapínat FTP klienta a nahrávat soubory.

Komentáře

Kenn

Kenn

00:49 17.01.2012

Já Rails zkouším pravidelně co půl roku už dva roky. Teď jsem asi nejdál :)

Z PHP se do nich moc dostat nedá. Přijde mi to jako učit se psát levou rukou přivázanou k noze, když celý život píšu pravou. S tím rozdílem, že na konci by podle znalejších měla být nirvána :)


 

Hledej