10. 2010

únor

Logitech Touch Mouse

Máte notebook s nekvalitním touchpadem a iPhone nebo iPod Touch? Pak je zde super aplikace, která vám z vašeho miláčka udělá kvalitní multidotykový touchpad pro váš notebook. Celý proces zprovoznění je velmi jednoduchý.

Pro začátek budete potřebovat server na PC, který zdarma stáhnete ze stránek Logitechu. Software je k mání jak pro Windows, tak OS X a pár individuí, kteří mají jenom Linux má prostě smůlu :-).

Dále budete potřebovat aplikaci pro iPhone nebo iPod Touch. Aplikace se jmenuje „Touch Mouse“ a je opět ke stažení zdarma z AppStore.

Po nainstalování serverové aplikace a aplikace pro iP stačí zadat IP adresu počítače. Pokud jsem pochopil správně, jde se připojit pouze na počítač na aktuální Wi-Fi síti, což je krapet nevýhoda. Aplikace není nijak zabezpečená což je docela rizikové na různých veřejných sítích, ale přeci jenom každý neví IP adresu vašeho počítače.

Aplikace pak má různá nastavení citlivosti, gest a navíc možnost zapnout klávesnici, když je potřeba něco napsat. Ideální na prezentace jako přepínadlo snímků a jako náhrada za nekvalitní touchpad. Snad se do budoucna dočkáme možnosti připojení přes Bluetooth a zabezpečení na heslo, jak je tomu třeba u VNC.

Komentáře

Karel Kolář

Karel Kolář

14:43 12.02.2010

To vypadá dobře a celkem by se mi to hodilo. Touchpad u mého notebooku není zrovna nejlepší… Už bych si ten iP mohl pořídit… :-D


 

Hledej