4. 2010

červen

Johnovy přešlapy poprvé

Jak jste si jistě všimli, nadpis počítá s tím, že takových článků vyjde celá řada. Nuže pojďme se pustit do prvního dílu začínajícího seriálu.

Radek John, známá to novinářská „hvězda“ proslavená hlavně pořadem Na vlastní oči. Jako (investigativního) novináře jsem ho respektoval. Když nechal novinařiny a začal dělat filmy, řekl jsem si budiž. Potřebuje pauzu. Ale když se vecpal do politiky a stal se předsedou (rozuměj mediální tváří) strany Věci veřejné, začal jsem čuchat průser. Vůně nadcházejícího průseru byla štiplavější den ode dne a nepřestává ustupovat. Johnovy výroky, přehmaty a vůbec jeho vystupování začínají být den ode dne více k pláči, a to je v politice sotva rok!

A co že to vlastně udělal? Po částech nic špatného. To, že neví, kolik stát zaměstnává úředníků bych mu prominul. To, že jako politik působí krapet „ztraceně“ se dá taky pochopit, vzhledem k tomu, jak dlouho politikem je (i když jeho tvrzení na bilboardech, že zná řešení na všechny politické nešvary teď působí mírně směšně). To, že je loutka své strany je mi sice trochu proti srsti, ale ono to u jiných stran není moc jiné, takže se to dá přehlédnout. Tím pádem se dají přehlédnout i akce VV, jako například hlasování na webu o tom, jestli jít do koalice s ODS nebo s ČSSD. Ale dohromady? Dohromady je to na události za jeden týden krapet moc, nemyslíte?

VV prostě působí stejně jako jejich voliči. „Znala jsem pana Johna z TV. Byl mi sympatický a tak jsem ho zvolila.“ Nemluví tento komentář za vše? Jenom doufám, že VV nebudou dělat v Poslanecké sněmovně „bordel“ a dodrží to, co si vyjednají se stranami v koaličních jednáních, aby vláda za půl roku neskončila na dlažbě.

Tolik k prvnímu dílu. Bláhově chci věřit, že poslednímu, ale naivita mě v některých veřejných věcech už dávno přešla.

Komentáře

izmy

izmy

17:08 04.06.2010

Moc ses do nich zatím neopřel. John je v jakékoliv diskusi tak trochu mimo mísu a je na něm prostě vidět, že neví, o co běží, že je jen nastrčená loutka pro voliče. Také se chystám o VV napsat.


Kenn

Kenn

18:45 04.06.2010

Jako nováčky jsem je trochu šetřil, příště už to bude horší :-)


 

Hledej