15. 2009

prosinec

iPhone hra Jet Car Stunts

Každý asi slyšel o hře PC Trackmania, která je v jedné ze svých verzí dokonce zdarma. Originální závodní hra se skoky, otočkami a jízdou střechou k zemi ve velkých rychlostech a to vše v multiplayerové hře na čas. Hra Jet Car Stunts tento koncept dotahuje k dokonalosti!

Jet Car Stunts

Jednoduchý princip Trackmanie je doplněn o tryskový motor, do kterého má autíčko omezené palivo, které se doplní vždy po projetí kontrolním bodem a brzdící klapky. Tryskový motor budete využívat téměř neustále, ať už kvůli rychlosti nebo kvůli délce skoků. Skoky vůbec jsou ve hře téměř nejdůležitější prvek a se zvyšující obtížností bude třeba navádět autíčko velice přesně.

Hra nabízí dva herní módy – time trial a platforming. Time trial je, jak již název napovídá, jízda na čas. Platforming je pak mód, ve kterém máte za úkol projet (proskákat) různě složitou mapu s co nejmenším počtem restartů. Cílem je maximálně 10 restartů. Při vyšším počtu se projetí nezapočítá a můžete jet znovu. Platforming je navíc rozdělen na pět obtížností po pěti tratích. Obtížnost je snad jediná výtka. Nevím, kdo kdy vymyslel, aby se obtížnost hry postupně zvyšovala, ale v Jet Car Stunts je zvyšování opravdu na nervy. První dvě obtížnosti jsou snadné, další dvě jsou „tak akorát“, ale poslední obtížnost je neskutečně frustrující. Nechápu, že autoři nemohli udělat mapy na tréning a zbytek udělat v přibližně stejné obtížnosti. Rozhodně bych se u hry bavil více. Možná kratší dobu, ale více.

Jet Car Stunts

Jak je vidět z obrázků, hra je graficky na úrovni. Zvláštní pak je, že je svižná, vše se rychle načítá a necuká. Trati se sice skládají z jednoduchých tvarů bez nějakých složitých textur, ale tento styl grafiky mi ke hře perfektně sedí.

Všechny trati hry se mi ještě nepodařilo projet a poslední trať na nejtěžší obtížnost se mi asi jen tak projet nepovede, ale i tak jsem strávil několik hodin hraním, u kterého jsem se většinou dokonale bavil. Občas se dostavila frustrace z neschopnosti projet a proskákat příliš těžkou tratí, ale vždy jsem se ke hře vrátil a trať nakonec projel :-). Cena hry je 1,59€, což je velmi solidní cena za kopec zábavy.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej