14. 2009

říjen

iPhone 3.1.2 blackra1n jailbreak

Se včerejší dobrou náladou jsem se konečně odhodlal provést update svého iPhonu i s jailbreakem. Nový firmware se jailbreakuje snad nejsnadněji a to pomocí blackra1n toolu.

Po updatu firmwaru z 3.0 jsem samozřejmě přišel o všechny open aplikace stažené přes Cydii, ale všechny cracknuté aplikace a nastavení mi zůstaly a to dokonce i nastavení oněch open aplikací :-).

Jediný problém s jailbreakem byl, že telefon zamrzl místo aby se jailbreaknul. Po třech neúspěšných pokusech a restartech jsem zkusil telefon ihned po zhasnutí rozsvítit a jailbreak proběhl během patnácti sekund. To je docela pokrok oproti pwnage a dalším podobným. Navíc bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Po jailbreaku je pak možnost na telefonu pomocí blackra1n instalátoru nainstalovat Cydii, Icyho a nebo Rock, což jsou všechno velmi podobné aplikace na stahování open aplikací.

S výsledkem jsem velmi spokojen. Před dřívějším jailbreakem 3.0, který se mi automaticky stáhl před prvním použitím iPhonu jsem musel telefon restorovat, tentokrát jsem však o žádná data nepřišel, což se mi velmi páčí :-). S jailbreakem nejsou žádné problémy (nebo jsem si nevšiml), vše funguje jak má a možná i krapet rychleji než předtím.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej