22. 2010

březen

Instapaper - příjemné záložkování stránek

Určitě se vám stává, že si otevřete článek a při pohledu na velikost scrollbaru si jeho čtení rozmyslíte a později, když nemáte co dělat si škubete vlasy, když stránku zavřete, nebo na článek zapomenete.

V takových případech je několik možností. Používat stále otevřené taby v prohlížečích, které se později nesnesitelně rozrůstají a stejně si jich nevšímám, protože když už sedím u počítače, většinou mám co dělat.

Nebo používát záložky, které taky shledávám jako nevyhovující, protože nejsou příliš na očích.

No a nebo používat nějakou záložkovací stránku. Mezi českými třeba Jagg.cz, jenže já si vybral Instapaper.com­. Proč?

Instapaper nabízí oproti konkurenci několik výhod. Mezi tu největší bych vypíchl iPhone aplikaci. RSS čtečka sice stahuje obsah pro prohlížení offline, ale pokud v RSS zdroji není celý článek, mám bez připojení smůlu. Takhle si otevřu RSS čtečku MobileRSS a když vidím dlouhý článek, prostě ho pošlu do Instapaperu, sesynchronizuju a vím, že když budu někdy offline a nebude co dělat (MHD, škola…), budu si moci článek přečíst. Článek, který bych třeba normálně nečetl, protože se mi zdá moc dlouhý, je anglicky nebo milion dalších důvodů :-).

Navíc Instapaper má velice chytrý parser, který článek oprostí od jakýchkoli zbytečností, jako je reklama, nebo klidně i obrázky pokud si ho nastavíte, což čtení značně zpříjemňuje.

Označené články jsou pak samozřejmě přístupné také přes web Instapaper.com, což však téměř nevyužívám. Leda pro přidávání nových článků.

Pokud chcete začít Instapaper využívat, stačí navštívit web Instapaper.com, zaregistrovat se, popřípadě nastavit heslo, které však není povinné. Poté můžete začít Instapaper plně využívat. Pro majitele iPhone nebo iPod Touch pak doporučuji Instapaper aplikaci, která je ve své ořezané verzi zcela zdarma.

Komentáře

liftic

liftic

15:52 06.04.2010

Jeden dotaz. Je pro Mac nějaká aplikace podobného typu jako iPhone aplikace pro Instapaper?? Tedy, jiná možnost procházení nepřečtených článků, než přes webové rozhraní.


Kenn

Kenn

16:55 06.04.2010

Podle všeho ne. Pokud není na oficiálních stránkách, tak jedině pohledat, jestli někdo nějakou nezbastlil sám.


valtik

valtik

15:09 04.05.2011

Chci to skusit.


 

Hledej