11. 2008

duben

Hack The Game

Každý, kdo umí trochu anglicky si přeloží nadpis a začně mu docvakávat o co jde ;-). Jedná se o hru na hackera. V podstatě je to hra postavená na hlavu. Neobsahuje žádnou grafiku (až na ascii obrázky), skoro žádné zvuky a pro většinu lidí bude opravud nudná…

Vľijete se do role hackera, který se učí a získává různé nástroje. Nabourává se do lepších a zabezpečenějších serverů a získává složitější úkoly. Asi nejzajímavější byl nabourat se do počítače NASA a ukrást fotky ufonů :-D.

Celá hra se odehrává v příkazové řádce, ne nepodobné klasickému commanderu. Pro línější uživatele jsou programy v GUI (grafickém) panelu a nemusí se používat textové příkazy.

Mise začíná příchodem mailu, ve kterém je zadání mise, IP adresa cíle, ze začátku jméno, heslo i port, na který je možno se připojit, později však údajů ubývá a musí se doplnit použitím specializovaných (ukradených) programů. Po nabourání do počítače máte určitý čas na vykonání úkolů, smazání log souboru a odhlášení z počítače. Pokud toto nestihnete včas, objeví vás policie. Po třech zatčeních je GAME OVER ;-). Naštěstí má hra save a load, který vás vrátí na začátek úkolu.

Základní hra obsahuje 11 misí (ve hře Jobs), které jsem já osobně dokončil za 8016 sekund čistého hackovacího času (čas, kdy jste nabouraní do počítače), ale na stránkách hry, jsou další mise ke stažení.

Hru určitě doporučuji lidem, kteří mají rádi příkazový řádek a různé nabourávání, je to sranda, která zabaví na 2 hodinky i když se ke konci stává stereotypem.

A tady už odkaz: www.hackerforever.com

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej