10. 2010

leden

Every Day the same Dream

Včera při pravidelném poslechu hPodu – podcastu Hrej.cz jsem se dozvěděl o velmi zajímavé flashové hře. O hře se v podcastu vedla dlouhá rozmluva, která mě přesvědčila, že si jí prostě musím zahrát. Pečlivě jsem si zapsal její název do kalendáře v iPhonu a ráno se nechal upozornit, protože vím, že bych na hru jinak zapomněl :-).

Every Day the Same Dream

Hra je minimalisticky zpracovaná a točí se kolem velmi zajímavého tématu – stereotypu. Ovládáte úředníka, který každé ráno vstane, jde stejnou cestou do stejné práce a tak každý den znovu. Vtip je v tom, že hra nabízí různé drobnůstky, které způsobí různé změny v každodenní nudné a stereotypní cestě do práce.

O hře toho opravdu nejde moc napsat, protože vsází na pocit. Na pocit, který ve vás zanechá stereotyp samotné hry. Zajímalo by mně, jaký pocit zanechala ve vás a opravdu se o svůj názor nebojte podělit v komentářích. Na Facebooku, kde jsem hru poslal jako odkaz se ihned vynořily komentáře, že je to hnusně depresivní a to je přesně ten pocit, který hra zanechala ve mně. Po chvilce hraní jsem si jenom říkal, že takhle rozhodně nechci dopadnout. Opravdu ne.

Hru je možné si zahrát na oficiální stránce.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej