1. 2009

červenec

České předsednictví EU

Dnes nám skončilo předsednictví EU. Předsedali jsme přesně půl roku a nyní po nás přebrali žezlo švédové. Jak předsednictví dopadlo v mých očích? :-)

Sám jsem od předsednictví nečekal kromě trapasů vůbec nic. Nakonec se má očekávání téměř naplnila. V podstatě to s námi šlo od začátku pěkně rychle z kopce.

Hektické začátky

Naše předsednictví začalo 1. ledna tohoto roku. Hned na jeho počátku začala tzv. plynová krize, kdy Rusko po sporu s Ukrajinou odpojilo dodávky plynu pro Evropu. Tento problém byl dle mého vyřešen docela bravurně, až jsem se divil, jak ho naši politikové zvládají.

Mimozemšťani

Po těchto problémech nastal docela klid až na pár drobných úletů kdy např. pan Topolánek reagoval na jednoho (tuším Britského) novináře (nebo novinářku?) docela zvláštně. Na otázku, proč mezi nimi na tiskové konferenci nesedí žádná žena odpověděl: „A to tu mají jako sedět mimozemšťani?!“

Entropa

Asi netřeba blíže popisovat. Osobně se mi vtípek docela líbil a úplně nechápu reakci některých států, kterým se ztvárnění jejich států nelíbilo. Čert ví, jak bych reagoval já, kdyby byl náš stát vyobrazen třeba jako kadibudka, ale přeci jenom šlo o vtip a o nic víc.

Cesta do pekel

Další úletek následoval při návštěvě Baracka Obamy. Topolánek opět použil docela zvláštní slovní spojení. Jako reakci na Obamovy záchrané balíčky použil slovní spojení, že se jedná o highway to hell (cestu do pekel).

Pád vlády

Kritický okamžik předsednictví. Nenažraný a neskutečně sobecký (mimo jiné taky pěkně trapný, blbý, tlustý, upocený, ale se sexy mozkem) Paroubek svrhl vládu. Dalo se to čekat, ale opravdu nechápu, co získal tím, že jí svrhl zrovna v období předsednictví. Myslím, že této chyby docela lituje, protože tím pobouřil opravdu hodně lidí. Tímto krokem totálně shodil naše předsednictví, které absolutně ztratilo na významu (kdo by také jednal a domlouval se s úřednickou vládou).

El Topolanek

Finální ránu našemu předsednictví a naší zemičce zasadily fotky údajně Topolánka, na kterých byl zachycen úplně nahý (a s erekcí jako bonus) ve vile italského premiéra Berlusconiho. Fotky vyšly ve španělském deníku El Pais, protože v Itálii o ně nikdo nejevil zájem. Berusconiho vila je proslulá svými párty, spoře oděnými slečnami a vůbec uvolněnými mravy. Nejlepší na tom všem ale bylo, že Berlusconi Topolánka vůbec nebránil a sprostě ho napráskal. Příště to chce lepší kamarádíčky Mirečku :-)

Shrnutí

Co tedy přineslo naše slazení Evropy? Kromě ponížení republiky např. levnější volání a SMSky v zemích EU, které platí ode dneška (sakra co jen to bylo dál?). Na víc věcí si bohužel nemůžu vzpomenou a jsem líný odněkud opisovat. Je vidět, že to asi nebyly moc důležité věci.

Na internetu se navíc objevilo pěkné video parodující oficiální spot českého předsednictví. Dnes jsem se mu upřímně zasmál.

Co si myslíte o předsednictví vy? Předčilo vaše očekávání nebo naopak naprosto ponížilo naše politiky?

Komentáře

izmy

izmy

09:16 02.07.2009

Já bych to české předsednictví neviděl tak špatně, jak mnozí říkají. Jediným větším problémem byl hlavně pád vlády. Tady se ukázalo, jak se Paroubek chová a snad si dost lidí uvědomilo, že on není není tou správnou volbou, která by se měla vhodit do volební urny.


Kenn

Kenn

10:15 17.07.2009

izmy: rozhodně nedopadlo tak špatně, jak mohlo, to je pravda :-)


 

Hledej