21. 2009

červen

App store v ČR - opravdová mizérie

Když jsem se rok zpátky snažil koupit nějakou hru na svůj iPod Nano, strávil jsem dvě hodiny přesvědčováním iTunes, aby vzalo mojí debetní kartu. Bohužel v ČR berou jenom kreditky.

Další pokus byl s US verzí, kdy jsem se snažil použít svůj PayPal účet – taktéž neúspěšně, protože přece nemůžu v ČR platit PayPal účtem na US storu ne? Kdyby aspoň šlo platit ČR PayPal účtem na ČR storu, ale taková možnost taky není.

Jak bláhově jsem si myslel, že po roce bude konečně možnost použít aspoň PayPal když už nic jiného. Bohužel, za celý rok se neudála žádná změna. Stále si nemůžu NIC koupit i kdybych chtěl utratit sebevíc peněz.

Proč to vlastně píšu? Včera jsem si omylem přes App store v telefonu „koupil“ aplikaci. Překlepl jsem se a už to bylo. Jaké bylo moje udivení, když se aplikace nainstalovala. Docela jsem se udivil, že by konečně začali přijímat i debetní karty? Omyl! Aplikace se mi nainstalovala a peníze po mně chtěli až nyní, když jsem začal iPhone synchronizovat s iTunes. Vzhledem k tomu, že nemám šanci si nic koupit, nemůžu zaplatit ani tuto aplikaci a iTunes mi nechce dovolit nic, dokud onu omylem koupenou aplikaci nezaplatím! Aplikace samozřejmě nejde „vrátit“, tudíž mi zbývá snad jen čekat a doufat, že se mi po nějaké době aplikace odinstaluje a já budu mít dál možnost stahovat si alespoň free aplikace.

Na tomto příkladu jde krásně vidět jak Apple na ČR kašle. I kdybych sebevíc chtěl, nemůžu si NIC koupit. Pokud chci používat jiné, než free aplikace, nezbývá mi než si aplikace nelegálně stahovat. Sorry!

iPhone | zobrazeno: 1477 | Žádný komentář

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej