5. 2009

září

5 mých nejpoužívanějších iPhone aplikací

Když jsem se vás ptal, co vám zde chybí, ozval se jeden z vás, že by rád recenze iPhone aplikací. Tento nápad už mně napadl dřív, ale nejsem ten typ, co zkouší každou novinku. Raději používám své ustálené aplikace, na které jsem zvyklý. Proto jsem se rozhodl udělat dvoudílný článek o mých pěti nejpoužívanějších aplikacích a mých nejoblíbenějších hrách na iPhone.

Rád bych upozornil, že nebudu psát o základních aplikacích ani o tzv. open aplikacích instalovaných přes Cydii. Bude se jednat čistě o aplikace, které se dají koupit na App Store.

1. Twitterrific

Jedná se o jednoduchý a přehledný Twitter klient, který splňuje vše, co od takového programu očekávám. Umožňuje uploadovat fotografie přes tři různé servery, které si můžete zvolit v nastavení, retweetování, správu více účtů a spoustu dalšího. Rozlišuje se na dvě verze a to Twitterrific (zdarma) a Twitterrific Premium, který je placený.

Twitterrific – Poslední tweety Twitterrific – Možnosti tweetu
Poslední tweety Možnosti tweetu

Cena: Zdarma/2,99 €

2. Facebook

Oficiální aplikace pro přístup na Facebook. Nedávno vyšla nová verze 3, který přidala spousty vylepšení, oprav a zpřehlednění. Poslední dobou využívám pro přístup na Facebook raději iPhone aplikaci než klasický prohlížeč na PC. Mobilní verze se mi zdá přehlednější, díky ochuzení o stupidní aplikace a testy. Klient umožňuje v podstatě většinu toho, co klasický web. Přidávání statusů, uploadování obrázků, chat, události atd. Jako oficiální aplikace je samozřejmě zcela zdarma.

Facebook – Novinky Facebook – Možnosti
Novinky Možnosti

Cena: Zdarma

3. Byline

Opravdu jednoduchá aplikace pro synchronizaci s Google Reader. Není zcela ideální, ale zatím jsem nehledal žádnou alternativu. Teoreticky umí cachovat. Těžko říct, co si pod tímto autoři představují, ale když aplikace cachuje příspěvky, nedělá vůbec nic :-). Bohužel nejde příspěvek označit jako nepřečtený když se třeba omylem umáčknete (hehe chtěl jsem napsal ukliknete), to považuji za největší nedostatek. Po synchronizaci pak ztratíte celý článek a musíte ho hledat na webu (možná že má archiv i samotný Google Reader, nezkoušel jsem).

Byline – Nepřečtené články Byline – Detail článku
Nepřečtené články Detail článku

Cena: 3,99 €

4. IM+

Rozsáhlý IM klient podporující velké množství protokolů. V našich končinách hlavně populární ICQ, Jabber a MSN. Jako bonus pak umí stahovat i Twitter statusy a Facebook chat, který mi však skoro nefunguje (pokud neustále nepíšu zprávy, pořád se skrytě odpojuje). Samozřejmě zvládá i push notifikace, krátkou historii nebo posílání zpráv na e-mail v nepřítomnosti (možnost nastavit si být připojen až 12 hodin po vypnutí programu). Opět jsou zde dvě verze programu. Ochuzená IM+ lite, která je zdarma a IM+.

IM+ – Kontakty IM+ – Rozhovor
Kontakty Rozhovor

Cena: Zdarma/7,99 €

5. Seznam TV

Když vydal Seznam jako první český portál svou iPhone aplikaci, neváhal jsem. Na aplikaci s českým TV programem jsem čekal. Aplikace zobrazuje programy a upozorňuje na pořady tak, jak je máte nastavené na vašem Seznam účtu. Zvládá upozornění na vámi vybrané programy a vyhledávání v pořadech. Samozřejmě je šířena zdarma.

Program Hledání
Program Hledání

Cena: Zdarma

Samozřejmě budu rád za jakékoliv alternativy k těmto programům, které rád vyzkouším a posoudím.

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej