15. 2009

září

5 mých nejoblíbenějších iPhone her

Dnes je tady konečně pokračování předchozího článku 5 mých nejpoužívanějších iPhone aplikací.

Vybral jsem 5 svých nejoblíbenějších her, které hraji nejčastěji a nejraději. Všimněte si, že v nadpise není nic o nejlepších hrách na iPhone :-). Mohl jsem vybrat tiuly jako The Secrets of Monkey Island, NFS: Undercover nebo třeba Assassins Creed, ale nechtěl jsem. Všechno to jsou bezesporu super hry, ale po jejich dohrání se můžete tak maximálně dívat na ikonku nebo je hrát znovu.

1. Minigore

Jednoduchý nápad, ale super zpracování a zábavnost. Tak by se dala jednoduše zrecenzovat tato hra. Ve stylu Phobie se na vás hrnou podivné černé střapaté cosi, jejichž úkolem není nic složitějšího než sežrat vás. Na svou obranu má podivně hranatá postava samopal a vtipné hlášky („Get of my legs! Oh, i don't have legs“). Jednou za čas po posbírání třech čtyřlístků se promění na rozzuřeného býka, který válcuje co mu přijde do cesty. To vše samozřejmě za cílem zabít co nejvíce potvůrek.

iPhone hra Minigore iPhone hra Minigore

Tuto hru víc než doporučuji, ne nadarmo se již delší dobu drží v žebříčku nejprodávanějších her. Jediná výtka z mé strany je nemožnost uložit rozehranou hru. Po vypnutí musíte začít znovu.

Cena: 0,79 €

2. Track & Filed

Jedná se o přepracovanou verzi Summer Games 3, které vycházejí pro mobilní telefony s Javou. Obsahuje pět sportů (100m, skok do dálky, 110m překážek, skok o tyči a hod oštěpem). Ovládání je stejné jako na ostatních telefonech, akorát místo čísel mačkáte body na displeji iPhonu. Ideální hra na hraní s kamarády, o přestávce ve škole teď neděláme nic jiného :-P

iPhone hra Track & Field iPhone hra Track & Field

Playman je u mobilních her záruka kvality. Přepracovaná verze má krásnou grafiku, příjemné ovládání a vydrží na dlouho.

Cena: 0,79 €

3. Touchgrind

Hra roku 2008 s nejino­vativnějším ovládáním. Prsty ovládáte skateboard ve stylu fingerboardu. Ze začátku je sice ovládání obtížné, ale po chvilce tréningu začnete zvládat úžasné triky. Jezdit můžete pro zábavu, o nejlepší trik nebo o nejlepší skóre na čas. Jediný problém dělá navigace po skate-parku, jelikož většinu obrazovky zabírá samotný skateboard a na překážky vás navigují pouze šipky. Trefit se na určitou překážku je tak docela obtížné a na nervy.

iPhone hra Touchgrind iPhone hra Touchgrind

Cena: 3,99 €

4. Touch Hockey

Pěkná kopie hracího automatu na (air)hokej. Stůl s kluzkým povrchem, dvěma dírami, pukem a odrážedly pro každého hráče zná asi každý. Hra zvládá jak hru proti AI, tak hru dvou hráčů a dokonce i hraní přes Wi-Fi. Obzvlášť pak hraní dvou hráčů na jednom telefonu je neskutečně zábavné (hlavně pro kolemjdoucí :P). Výhodou je možnost stáhnout si lite verzi s reklamou zdarma.

iPhone hra Touch Hockey

Cena: Zdarma/1,59 €

5. Finger sprint

A to nejšílenější na konec :-). Opravdu jednoduchá hra. Vašim úkolem je prsty „běhat“ po displeji a snažit se uběhnout metrovou trasu v co nejkratším čase. Opravdu šílenost když se sejde víc lidí a začne se běhat, pokřikovat a nadávat si :-). Opět možnost stáhnout lite verzi. V zakoupené verzi je navíc možnost vybrat si délku trasy.

iPhone hra Finger sprint

Cena: zdarma/0,79 €

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář. Můžeš být první!

 

Hledej